Ocenění dobrovolníků

ÚvodOcenění dobrovolníků

Jak a proč oceňujeme dobrovolníky

Je velice důležité ukazovat dobrovolníkům, jakou má jejich práce smysl a důležitost. Je také potřeba, aby se dobrovolnictví dostávalo do povědomí širší veřejnosti. Proto každoročně pořádáme ocenění Dobrovolníka roku města Děčína.
Porota zde oceňuje nejen naše dobrovolníky, ale veřejnost a jednotlivé organizace mohou nominovat kohokoliv ze svého okolí, kdo nezištně pomáhá svému okolí a tím přispívá k pozvednutí kvality života v našem městě a spokojenosti lidí v něm. Dobrovolníků je totiž mezi námi spoustu, i když na to nemají smlouvu a neprezentují se tak. Někdy jsou velice nenápadní, třeba pomáhají každý den sousedce do schodů a s nákupem a nikde se s tím nechlubí, ale pokud někoho takového znáte, je možnost mu poděkovat za jeho aktivitu a ukázat mu, že si jeho práce vážíme.
Další dobrovolnická ocenění se pořádají v celé republice. U nás v Ústeckém kraji se každoročně vyhlašuje dobrovolnická cena Křesadlo, kterou pořádá Dobrovolnické centrum Ústí nad Labem a oceňuje dobrovolníky z celého kraje. Naši dobrovolníci jsou na tuto cenu pravidelně nominováni a mnoho z nich svou nominací proměnilo v nejvyšší ocenění.

 

Nominace dobrovolníků

Podmínky pro veřejnost a organizace
Nominace je možné zasílat po celý rok, ale vždy alespoň měsíc před pořádáním akce. Nominace, které by byly zaslané později, odložíme na další rok. Čím obsáhlejší a barvitější nominaci nám předáte, tím větší má dobrovolník šanci na ocenění. Snažte se do ní vypsat prosím skutečně vše, co dotyčný v rámci dobrovolnictví dělá a má za sebou – klidně i v minulosti. Nominovaného budeme následně kontaktovat, doplníme si případně potřebné informace a obeznámíme ho s nominací. Na slavnostní udílení budete pozváni oba dva.